Ebrar Bilgisayarı LinkedInde Görüntüleyin
MSI MAG 27C6X Gaming Monitör

Seçiminizi Daraltın

Marka

Sadece

MSI MAG 27C6X Gaming Monitörle

Zaferini Görselleştir

HEMEN KEŞFET
MSI MAG 27C6X Gaming Monitörle

Zaferini Görselleştir

HEMEN KEŞFET
Aradığınız ürüne en hızlı şekilde ulaşabilmek için daraltma seçeneklerini kullanabilirisniz.

Tepkime Süresi

Tepkime süresi, bir monitördeki pikselin siyahdan beyaza veya griye kadar değişiklik yapabilmesi için gereken süredir. Daha kısa tepkime süresi, daha hızlı piksel tepkisi anlamına gelir ve daha az hareket bulanıklığı (motion blur) oluşur.

 

Hareket bulanıklığı, hızlı hareket eden nesnelerin ekran üzerinde iz bırakması şeklinde kendini gösteren bir olaydır ve genellikle oyunlarda veya hızlı video içeriklerinde problem olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle özellikle oyun oynayanlar düşük tepkime süresi olan monitörleri tercih ederler.

 

Tepkime süresi genellikle milisaniye (ms) cinsinden ölçülür ve 1 ms veya daha düşük tepkime süresine sahip monitörler, yüksek hızda hareket eden nesnelerin çok daha net görünmesine yardımcı olabilir.

 

Yenileme Hızı

Monitör yenileme hızı, bir ekranın saniyede kaç kez yenilendiğini ifade eder ve genellikle Hertz (Hz) birimiyle ölçülür. Örneğin, 60 Hz bir ekran saniyede 60 kez yenilenir.

 

Yenileme hızı, görüntüde hareketli nesnelerin netliği ve akıcılığı üzerinde etkili olan önemli bir faktördür. Daha yüksek yenileme hızı, hareketli nesnelerin daha akıcı ve net görünmesini sağlar. Özellikle video oyunları veya hızlı hareket eden spor etkinlikleri gibi hızlı hareketlerin olduğu içeriklerde, daha yüksek yenileme hızı daha iyi deneyim sağlar.

 

Ancak, ekran yenileme hızının daha yüksek olması, ekranın daha pahalı olmasına da neden olabilir ve tüm kullanıcılara gerekli olmayabilir. Bazı kullanıcılar için 60 Hz yeterli olabilirken, başka kullanıcı için 165 Hz veya daha yüksek bir yenileme hızı önemli olabilir.

 

DisplayHDR

Display HDR (High Dynamic Range), yüksek dinamik aralığı anlamına gelir. Ekranın görüntülerinin daha geniş bir renk gamı, daha yüksek parlaklık seviyeleri ve daha yüksek kontrast oranları ile sunulmasını ifade eder. HDR teknolojisi, daha gerçekçi ve canlı görüntüler sağlar. Daha ince ayrıntıların görülebilmesine olanak tanır. Bu teknoloji sayesinde, ekranın siyahlarının daha karanlık ve beyazlarının daha parlak olması sağlanarak, görüntüdeki ayrıntılar daha belirgin hale getirilir ve daha canlı bir deneyim sunulur.

SOSYAL MEDYA'DA BİZİ TAKİP EDİN
Ebrar Bilgisayar Facebook'ta Ebrar Bilgisayar X'te Ebrar Bilgisayar YouTube'da Ebrar Bilgisayar Instagram'ta Ebrar Bilgisayar LinkedIn'de Ebrar Bilgisayar TikTok'ta Ebrar Bilgisayara ulaşın

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Aşağıdaki mail adreslerimizden, telefon veya whatsapp hattımızdan bizlere hızlıca ulaşarak istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

FATURANIZA ULAŞIN

Sipariş numaranız ile faturanıza kolayca ulaşabilirsiniz.
 
 
KATEGORİLER MARKALAR SATIŞ ÖNCESİ SATIŞ SONRASI GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Notebook Asus Kargo Firması Sipariş Takibi Banka Hesap No
Bilgisayar Dell Kargo Ücreti Sipariş İptali 3D Güvenli Ödeme
Hazır Sistemler MSI Kargo Teslimatı İade İşlemleri Hakkımızda
Bilgisayar Bileşenleri Gigabyte Hasarlı Teslimat İade ve Değişim K.V.K.K. Politikası
Veri Depolama HP Ofisten Teslim Al Ödeme İade Çerez Politikası
Monitörler Lenovo Teslimat Süresi Fatura Değişikliği Gizlilik Politikası
Çevre Birimleri Samsung Garanti ve Destek Adres Değişikliği Yasal Uyarı
Yazıcılar Razer Tükenen Ürünler Yetkili Servis Adresi Yasal Haklar
Güven Damgası Alan Güvenilir Site - Ebrar Bilgisayar
Güven damgası alan
güvenilir site
ebrarbilgisayar.com ETBIS'te kayıtlıdır.
E-ticaret bilgi platformu
ETBIS'e kayıtlıdır
EbrarBilgisayar App Store'da
EbrarBilgisayar Google Play Store'da

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.